Mnoho rodičov je presvedčených, že ich problémy, musia ostať pred deťmi utajené. Problémom však je to, že hádky s vašim partnerom, pred svojimi ratolesťami utajíte len ťažko. Deti nie sú slepé, hluché a hlavne nie sú hlúpe. Ak teda vo vašom partnerstve, či manželstve niečo neklape, svojim potomkom, by ste mali situáciu citlivo vysvetliť a nie hrať divadlo na šťastnú rodinku.

hádky
 
Nie je dôležité kedy, ale ako
 
Teraz sa určite pýtate, v akom veku začať byť k svojim deťom úprimný. Táto otázka, však nie je položená správne. dôležitý nie je vek, ale spôsob akým veci podáme. Trojročné dieťa vníma svet okolo seba rozdielne, ako dieťa v puberte. Ak mu teda chcete vysvetliť „nepríjemné“ veci, pričom je v podstate jedno o akej sfére hovoríme, musíte zvoliť správnu formu. Aká je správna forma? Svoje dieťa poznáte najlepšie vy. Mali by ste vedieť, čo mu ublíži, čo pochopí a čo naopak nie. Pokiaľ si sami naozaj neviete dať rady, pomoc odborníka určite nezaškodí. Prekonať hanblivosť a zájsť za psychológom je určite lepšie ako riešiť doživotné, detské traumy.
 
Úprimnosť nadovšetko
 
Ak sa so svojim partnerom pohádate pred dieťaťom, alebo vašu hádku začuje, určite sa ho nesnažte obalamutiť rozprávkami o tom, že ste si s oteckom spievali alebo, že mamička sa len tak hrala. Ako už bolo spomenuté, deti nie sú hlúpe. Takto v nich vytvoríte iba pocit, že k vám nemôžu byť úprimné, takže ak ich aj budú vaše partnerské problémy trápiť, nezveria sa vám. Radšej sa budú trápiť vo vnútri. A ako nám je všetkým jasné, takýto druh trápenie nie je pre deti určite vhodný.

úzkost
 
Dajte im čas a problém riešte obaja
 
Je samozrejmé, že vaše dieťa nemusí hneď všetko pochopiť na prvýkrát. Dajte mu čas. O tejto téme sa s nim porozprávajte v pohodovej atmosfére a určite sa naňho nehnevajte, keď nebude veciam rozumieť. Dôležité je aj to, aby sa o problémoch s deťmi rozprávali vždy obaja rodičia. Nezabúdajte na to, že vaše hádky sú vždy na druhom mieste, na tom prvé, by mali byť vaše ratolesti.