Správa s názvom “ Digitálny život v zahraničí“ – bola publikovaná sieťou sociálnych médií InterNations, prvá a najväčšia expatriovaná sieť na svete. InterNations pociťovali potrebu výskumu vzhľadom na význam digitálnej komunikácie pre spoločnosť ako celok.

zeměkoule.jpg

Faktory, ktoré tvoria základ správy
Pri posudzovaní digitálneho života sa v prieskume a následnej správe uvažovalo o takých veciach, ako je dostupnosť a užitočnosť vládnych služieb online, prístup k vysokorýchlostnému internetu a zváženie akýchkoľvek obmedzení používania online služieb. Jednoduchosť získania miestneho čísla mobilného telefónu a platenia bez hotovosti boli ďalšie faktory, ktoré výskum zohľadnil.
Európa je silne zastúpená v prieskume – štyri z piatich najväčších európskych krajín. Estónsko je najvyššie, nasledované Fínskom, Nórskom a Dánskom. Jedna z ďalších krajín – Holandsko – patrí do prvej desiatky krajín Európy. Medzi 20 najlepších krajín patrí Švédsko, Spojené kráľovstvo, Luxembursko, Švajčiarsko, Portugalsko a Rakúsko.
Estónsko digitálne nadradené
Malý európsky národ už niekoľko rokov vykonáva digitálnu stratégiu . Cieľom bolo urobiť z krajiny jednu z najpokrokovejších digitálnych spoločností na svete.
Z tohto dôvodu Estónsko už dávno zaviedlo systém digitálnej identity , aby jeho občania mali jednoduchý prístup k vládnym službám online. Rýchlosti estónskeho internetu sú vysoko nad európskym priemerom, s malým obmedzením, pokiaľ ide o používanie alebo prekážky prístupu. Niet divu, že keď 86% respondentov uviedlo, že prístup k online službám by nemohol byť lepší.

ipad.png

Európsky „digitálny život“ zaostáva
Zatiaľ čo niektoré európske krajiny boli na vrchole triedy, niektoré krajiny s najrozvinutejšími ekonomikami sa ocitli na druhom konci rebríčka. Francúzsko, Nemecko a Taliansko sa umiestnili na 35., 53. a 57. mieste.
Francúzsko malo slabé výsledky, pokiaľ ide o jednoduchosť získania miestneho čísla mobilného telefónu a prístupu na internet. Najlepšie to bolo, pokiaľ ide o prístup k vládnym službám online a jednoduchosť bezhotovostnej platby. Napriek tomu v týchto dvoch prípadoch je stále len na 30. mieste.
Európska hospodárska veľmoc Nemecko bolo podľa správy druhým najhoršímdigitálnym štátom. Federálna republika je pomerne nekompetentná, pokiaľ ide o ľahký prístup k online vládnym službám a bezhotovostným platbám.